Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Wakacyjny Teatr Rodzinny

Start 04.07.2019 o godz. 11:00 cena biletu: 10 zł

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza 4 lipca o godzinie 11.00 na Wakacyjny Teatr Rodzinny „Pszczółka Maja” w wykonaniu aktorów teatru Fabryka Kultury,.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bajka opowiada historię pszczółki Mai oraz jej przyjaciół.

Jesteśmy na pięknej, zielonej polanie, zabawny, skoczny i zwinny Konik Polny wprowadza nas w atmosferę, którą żyje polana od samego rana. Otóż tego dnia, ma narodzić się pszczółka Maja, a także Gucio.

Zaczynają się wielkie przygotowania do przyjścia na świat dwóch pszczółek.

Pani Kwiatkowa szykuje ciasto zrobione z kwiatów a Konik Polny zabiera się za pranie, które nie będzie prostą czynnością do wykonania. Będą potyczki z chmurami, pogodą oraz dwoma grzmotami.

W końcu oczekiwane pszczółki przyjdą na świat.

Wraz z nimi będziemy dowiadywać się o tajemnicach skrywanych przez polanę. Poznamy jej mieszkańców, dowiemy się, czego lubią kwiaty i jak śpiewają motyle. Nauczymy się także jak dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna i kolorowa i pragnie, by ją szanowano.

Podczas wędrówki po świecie, Gucio z niczym nie będzie sobie radził. To doprowadza go do rozpaczy. Przyjaciele pocieszają go, śpiewając piosenkę o tym, że każdy jest bohaterem – nawet najmniejszy zwierz. Gucio jednak nie potrafi uwierzyć, że mógłby zdobyć się kiedyś na wielką odwagę.

W końcu trafimy w pułapkę złego Pająka. Czy Gucio uratuje Maję i okaże się Super Guciem? Czy uwierzy w swoje siły i pokona własny lęk przed strasznym Pająkiem? Tego dowiemy się oglądając bajkę. 

Kino „Centrum”

Bilety w cenie 10.00 zł do nabycia od 27.05.2019 r. w kasie kina Centrum oraz na stronie www.mok.jastrzebie.pl