Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

"W świetle latarni" na Zamku Piastowskim

Start o godz. 10:00, trwa od 04 do 26 lutego wstęp wolny

W sali żyrandolowej, w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu, będzie można podziwiać nową wystawę fotografii. Tym razem swoje prace pokaże pasjonat fotografii i członek klubu fotograficznego „Fotobalans”, Tomasz Karnowka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

"W świetle latarni" – to tytuł wystawy. Prezentowane na niej prace, to portrety osób z niepełnosprawnością intelektualną, które są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej 2 „Latarnia” w Rybniku - Niedobczycach.

- Pomysł projektu pojawił się w trakcie realizacji fotoreportażu o działalności WTZ 2 „Latarnia”, miejsca szczególnego, w którym pracownicy z wielką troską i wytrwałością starają się przygotować osoby z niepełnosprawnością intelektualną do samodzielnego życia i podjęcia pracy dostosowanej do ich możliwości. Spotkanie z uczestnikami warsztatów oraz ich instruktorami było dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Z przyjemnością wspominam indywidualne, bezpośrednie kontakty, które nawiązaliśmy podczas sesji fotograficznych. Rzadko spotyka się osoby tak otwarte, szczere i prostolinijne. Ich wyraziste charaktery i nietuzinkowe usposobienie próbowałem jak najlepiej oddać na wykonanych zdjęciach - mówi Tomasz Karnowka - Jeśli przyjąć, że tytułowa latarnia jest symbolem poszukiwania prawdy, to jasne oczy osób z portretów są jak prosta odpowiedź: ich – niezwykłych, od nas – zwykłych nie różni właściwie nic - dodaje autor.

Wystawę można oglądać w dniach od 4 do 26 lutego. Na zwiedzanie Zamek Piastowski zaprasza od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 a w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl.