Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Start 09.08.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na jedyny w swoim rodzaju, niesamowity, niepowtarzalny i wyjątkowy pokaz tańca BREAK DANCE przygotowany przez grupę dzieci ze Śródmieścia Rybnik. Pokaz połączony z warsztatami. Pokaz niesamowity, bo jego autorami są niesamowici młodzi ludzie, czyli EkipazPlacu i streetworking Rybnik w akcji.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdybyśmy w kilku słowach chcieli coś opowiedzieć o tym projekcie, to wyglądałoby to tak:

Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z dzieciakami ze Śródmieścia nawet nie przypuszczaliśmy, że wspólnie przeżyjemy tak fantastyczną, kilkumiesięczną przygodę! W trakcie tej przygody poznawaliśmy się, przeżywaliśmy wzloty i upadki, dzieliliśmy się naszymi marzeniami i obawami, ale przede wszystkim zakochaliśmy się w tańcu breakdance. Tańcu ulicy, który stał się dla Nas narzędziem wyrażania Naszych emocji! Po roku chcemy się z Wami podzielić efektami Naszej pracy i pokazać projekt „Uczymy breaka”. Projekt, dzięki któremu uwierzyliśmy w siebie!

Justyna (17 lat), Michał (15 lat), Piotrek (10 lat), Fabian (12 lat), Alan (10 lat), Ola (10 lat), Weronika (8 lat) oraz Paweł (8 lat) od kilku miesięcy ciężko trenowali pod kierownictwem bboya Dawida Mokrzyckiego który wyciągnął z nich wszystko co najlepsze. Grupę wsparła również Wiktoria Styrc ucząc dziewczyny tańca hip hop. Występ będzie okraszony zdjęciami Tomasza Wiśniewskiego, zaangażowali się również Paweł Misztal (beatbox), Mateusz Rudek (raper, freestyler) oraz Damian Osadzin (perkusja). Wsparcia nad całością udzieliła również Katarzyna Chwalek-Bednarczyk, a całość koordynowała Wioletta Fałda, która jest wychowawcą grupy.

Obserwuję proces pracy i zaangażowania dzieci w ten projekt od początku. Najważniejsze jest to, że sami go wymyślili i nie poddali się mimo, że treningi były naprawdę ciężkie. Dzieci same wymyślily nazwę projektu, zaprojektowały plakat, zaproszenie, również sami zapraszali gości, rozklejali plakaty. To spowodowało ogromny wzrost wiary w ich własne możliwości, a piątkowy pokaz tylko ich wzmocni. Jestem z nich naprawdę dumna! / Wioletta Fałda/.

Stowarzyszenie 17-tka powyższe działania realizuje w ramach projektu "Rybnicka Akademia Rodziny" współfinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).