środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

"Tu i teraz - modowy galimatias" w WCK

Start 25.09.2020 o godz. 17:00 cena biletu: 55 zł

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatów zatytułowany „Tu i teraz”. Podczas pierwszego z nich uczestnicy będą farbować tkaniny techniką tie dye. To kolejne przedsięwzięcie, które proponuje zainteresowanym wodzisławska instytucja kultury.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Niezwykle modny w latach 90. trend na samodzielne barwienie materiałów wraca do łask. Unikatowe, gradientowe desenie na tkaninach można będzie tworzyć 25 września o 17:00 w WCK. Efekt tie dye (z angielskiego: wiązać-barwić) uzyskuje się dzięki zamierzonemu, nieregularnemu barwieniu odzieży. Podczas warsztatów prowadzonych przez Pracownię Galimatias z Cieszyna uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób przygotować materiał do farbowania, jak dbać o niego już po tym zabiegu oraz poznają wiele technik barwienia. Efektem około trzygodzinnego spotkania będzie własnoręcznie wykonany, nietuzinkowy t-shirt oraz dwie poszewki na poduszki.

- To kolejna ciekawa propozycja dla zainteresowanych taką formą warsztatów. Spotkanie będzie z pewnością okazją do twórczego spędzenia wrześniowego wieczoru - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszelkich informacji na temat wydarzenia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 55 zł (organizator zapewnia wszelkie materiały). W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 14 roku życia. Zapisy na warsztaty przyjmowane są mailowo do 21 września br. pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl, a ich realizacja będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa regulamin: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/regulamin-udzialu-w-seansach-kina-pegaz-oraz-w-innych-wydarzeniach-artystycznych-w-wodzislawskim-centrum-kultury-w-trakcie-pandemii-covid-19-w-polsce

/Materiały prasowe/