Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Tęsknota za normalnością

Start 25.08.2020 o godz. 17:00 wstęp wolny

W kwietniu na trudny czas zagrożenia epidemiologicznego Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku. Była to akcja adresowana do mieszkańców Raciborza i powiatu. Zamknięte wówczas kina, sceny, galerie, muzea - nadzwyczajne działania miały pomóc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym, wywołanym koronawirusem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Do minimum ograniczaliśmy wychodzenie z domu. Wielu zastanawiało się, co robić w wolnym czasie? – Zaproponowaliśmy, by wziąć do ręki ołówek, kredki, mazaki, plastelinę bądź farbki, kartkę papieru, klej, nożyczki i zobrazować jak ty odbierasz obecną sytuację, w której wszyscy znaleźliśmy się. Waszym zadaniem było pokazanie obecnej sytuacji. Na prace wykonane w dowolnej technice, np. rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, wycinanka, kolaż lub inna dowolna forma czekaliśmy do końca kwietnia. Sukcesywnie prezentowaliśmy je na zamkowym Facebooku – przypomina Zamek Piaskowski w Raciborzu.

Nagrodą za udział jest wspólna wystawa. W sali kryształowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu zorganizowany zostanie uroczysty finisaż wykonanych prac oraz zaprezentowani zostaną autorzy. Spędzony wspólnie czas umili smaczna kawa, osłodzona ciasteczkami. Wydarzenie zaplanowano na wtorek 25 sierpnia o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.