Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Teatralny Poranek Najnaja

Start 02.02.2020 o godz. 11:00 cena biletu: 10 zł

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 2 lutego o godzinie 11.00 na "KSZTAŁTY" - spektakl teatru tańca dla najmłodszych w wykonaniu Living Space Theatre.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„KSZTAŁTY” - filmowy zwiastun: https://vimeo.com/287967085.

A co gdyby wszystkie otaczające nas kształty ożyły - zaczęły się poruszać, wchodzić na okna albo żyć tak jak ludzie - jeść, czytać, a nawet tworzyć człekokształtne relacje? Jak różne kształty jesteśmy sobie w stanie wyobrazić? Czy moglibyśmy się z nimi zaprzyjaźnić? Ukształtować coś, odkształcić, nabrać kształtu, być kształtu czegoś, mieć kształt lub wykształcić? Ten spektakl to nie jest kolejna wersja kopciuszka czy opowieści wigilijnej.

„KSZTAŁTY” to spektakl teatru tańca, pobudzający wyobraźnię, przedstawiający życie dwóch abstrakcyjnych stworów o różnych kolorach i kształtach. Spektakl uruchomi wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych. Reżyseria: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak. Wykonanie: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak. Muzyka: Izabela Płachta. Projekt zrealizowany przy wsparciu Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek.

Living Space Theatre - jest nomadycznym teatrem założonym w 2016 roku przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W naszych spektaklach łączymy ruch, taniec i aktorstwo. Jesteśmy skupieni na pracy z ciałem i wyobraźnią, które stały się dla nas bardzo skutecznymi narzędziami w procesie twórczym. Od momentu powstania Living Space Theatre współpracowaliśmy z artystami i organizacjami z USA, Chin, Korei Południowej, Japonii, Polski, Belgii, Holandii oraz Bułgarii (prezentując spektakle lub organizując warsztaty teatralno-taneczne). Założycielami Teatru są: Jakub Margosiak, Grzegorz Łabuda i Anna Mikuła. We wrześniu 2019 r. Living Space Theatre zainnicjował w Kuczborku I Festiwal „Siódme Poty Teatru”, którego nazwa jest nawiązaniem do zmagania się, determinacji i satysfakcji w tworzeniu teatru, który ma mówić o czymś ważnym, kogoś poruszać i coś zmieniać. Podczas festiwalu promowane były różne formy teatru w tym m.in. teatr fizyczny, dramatyczny, lalkowy i teatr ruchu. Strona: www.livingspacetheatre.pl.

fot. z arch. Living Space Theatre

Spektakl dla dzieci powyżej 2 roku życia (i dla dorosłych). Czas trwania - 35 min. Bilety - 10 zł/os do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

/Materiały prasowe/