Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

„Święty niezłomny” w WCK

Start o godz. 19:00, trwa od 27 do 29 kwietnia cena biletu: 10 zł

Wodzisławskie Centrum Kultury oferuje widzom Kina Pegaz seanse w ramach cyklu filmów religijnych. Tym razem zapraszamy na film „Święty niezłomy”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Seanse odbędą się 27 i 28 kwietnia (piątek, sobota) o godz. 19:00 oraz 29 kwietnia (niedziela) o godz. 18:00. Film zostanie wyświetlony w polskiej wersji językowej (polski lektor). Bilety w cenie 10 zł są dostępne w kasie WCK oraz w sprzedaży internetowej. W Kinie Pegaz honorowana jest Karta Seniora, karta „Rodzina 3+” oraz karta Tu Kupuj.

OPIS FILMU:

Rok 1901. Młody ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz kobiet oraz edukacji dzieci. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego. Inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Poveda założył Stowarzyszenie Terezjańskie, zajmujące się duchowym przygotowaniem nauczycieli. Aktywnie wspierał walkę o prawa kobiet. Zginął śmiercią męczeńską w 1936 roku.