Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Święto Wolności i Solidarności z Kinem Pegaz

Start 04.06.2019 o godz. 20:15 cena biletu: 10 zł

Wodzisławskie Centrum Kultury włącza się w ogólnopolskie obchody Święta Wolności i Solidarności. We wtorek, 4 czerwca o 20:15 w kinie Pegaz wyświetlony będzie zrekonstruowany cyfrowo film Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Widzowie kina Pegaz będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć na dużym ekranie legendarny film Andrzeja Wajdy, jeden z najważniejszych obrazów w historii polskiego kina, w odnowionej cyfrowo wersji. - Film po rekonstrukcji cyfrowej nigdy nie był oficjalnie dystrybuowany w kinach. To duża atrakcja dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Pokaz będzie możliwy dzięki nawiązaniu współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Polski dramat z 1981 roku wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę to kontynuacja losów rodziny Birkutów z „Człowieka z marmuru”. Akcja toczy się w Gdańsku w 1980 roku podczas wydarzeń sierpniowych. Syn Mateusza Birkuta, Maciek Tomczyk, jest robotnikiem w stoczni gdańskiej. Jest także aktywnym działaczem komitetu strajkowego. Dziennikarz radiowy Winkel otrzymuje polecenie zrealizowania reportażu kompromitującego Tomczyka.

Bilety w cenie 10 zł są już do nabycia w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

/Materiały prasowe/