Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Strach się bać! Słów kilka o literaturze grozy

Start 13.10.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

Czym jest literatura grozy i jakie ma nawiązania w popkulturze? Dlaczego groza przeżywa swój renesans? Raciborska biblioteka zaprasza 13 października na kolejne spotkanie w ramach programu Kultura w sieci. Nie tylko dla tych, co lubią się bać!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lovecraft, Edgar Allan Poe, Stephen King... Strach i lęk są nieodłączną częścią nas, dlatego od zawsze nas fascynują. Czy to stąd bierze się popularność horrorów? Jakie są ich początki? Które teksty należą do najważniejszych? Na spotkaniu „Strach się bać! Słów kilka o literaturze grozy” organizowanym przez raciborską bibliotekę omówiona zostanie klasyka gatunku, ale również nowości wydawnicze na polskim rynku.

Spotkanie poprowadzi Marcin Skrabka – właściciel firmy Goodbooks skupiającej edukatorów zajmujących się podnoszeniem kompetencji kadr kultury, niezależny analityk rynku edukacyjno-wydawniczego, założyciel i współtwórca wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl, specjalista w zakresie gamifikowania treści książek jako jednego ze sposobów promocji czytelnictwa wśród najmłodszych pokoleń.

Spotkanie, które dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci, odbędzie się we wtorek 13 października o godz. 18.00 na platformie Clickmeeting - TUTAJ.

źródło: MiPBP Racibórz