Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Stanisława Celińska przyjedzie do Raciborza

Start 19.07.2019 o godz. 17:00 cena biletu: 60-90

Po wielkim sukcesie albumu "Atramentowa..." oraz płyty "Świątecznie..." przyszedł czas na kolejne wydawnictwo, zatytułowane "Malinowa...". I to właśnie z takim koncertem 19 października przybędzie do Raciborza wspaniała artystka - Stanisława Celińska.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

Płyta "Malinowa..." składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki, która zabiera w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych zmysłowych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu. 

Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej pieśniarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój.

W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję - podobnie jak przy poprzednich płytach - odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, który tym razem  wzbogacił ją o nowe brzmienia. Niespodzianką jest utwór Ja-tu, Ty-tam zaśpiewany  w duecie z Piotrem Fronczewskiego oraz  gościnny udział akordeonisty Marcina Wyrostka.

Tym razem dostaliśmy bardziej różnorodne propozycje. Nad stroną muzyczną ponownie czuwał Maciej Muraszko, więc nie mamy do czynienia z czymś odbiegającym daleko od "Atramentowej".

Czasem ociepla nostalgiczne oblicze tej płyty lekka bossa nova, choć traktująca o samotności ("Korali sznur"), czy też zagrany na akordeonie walczyk z gorzkim tekstem ("Maskarada"). Nie zabrakło charakterystycznych, skomponowanych na pianinie ballad ("Cudem jest świat"). Te spokojniejsze momenty stają się pewnym wyznacznikiem albumu, ale nie mogło stać się inaczej, w końcu artystka opowiada o ludzkich bolączkach, tęsknocie, ale też po prostu o miłości.

Za każdym razem słuchając "Malinowej..." jesteśmy kierowani w stronę refleksji nad sobą i miejscem człowieka na świecie. I pewnie, gdyby zaśpiewał te piosenki ktoś inny, mogłyby budzić odrobinę pretensjonalności. W wykonaniu Stanisławy Celińskiej, potrafiącej dodać każdej z kompozycji ludzkiego pierwiastka, prezentują się najbardziej prawdziwie. Kto potrafi czerpać przyjemność z takiej muzyki, ten znajdzie tu kolejny raz wiele dla siebie.”

- Łukasz Dębowski (polska płyta-polska muzyka.pl)

Koncert Stanisławy Celińskiej odbędzie się 19 października o godz. 17.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Bilety w cenie 80 zł i 60 zł (do 30 września ) oraz 90 zł i 70 zł (od 1 października) już w sprzedaży!

Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina +.

źródło: RCK