Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Start 21.09.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 21 września o godzinie 18.00 na spotkanie z jedną z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce – Katarzyną Bondą.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 września o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Moderatorem spotkania będzie Wojciech Żegolewski.

Wstęp jest wolny.

O autorce:

Katarzyna Bonda – autorka powieści kryminalnych. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. „Pochłaniacz” otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a „Okularnik” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.

(Źródło: katarzynabonda.pl).

/Materiały prasowe/