Niedziela, 1 listopada 2020

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem

Start 04.10.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Przez krytyków uznawany jest za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”. Autor serii „Milicjanci z Poznania” i „Antoni Fischer” spotka się 4 października z czytelnikami w Raciborzu. Będzie to ostatnie spotkanie w ramach Literackiej jesieni z Księgarnią Sowa.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ryszard Ćwirlej - na podstawie własnej powieści „Ręczna robota” napisał 75-odcinkowy serial słuchowiskowy, zrealizowany przez Teatr Polskiego Radia dla radiowej Jedynki. W 2015 roku jego powieść „Błyskawiczna wypłata” otrzymała nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej. Powieści Ryszarda Ćwirleja były pięciokrotnie nominowane do nagrody „Wielkiego Kalibru”. W 2017 książka „Milczenie jest srebrem” otrzymała nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru a w 2018 powieść „Tylko umarli wiedzą” nagrodzono podwójnie, nagrodą Wielkiego Kalibru przyznawaną przez jurorów oraz nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru.

Spotkanie odbędzie się w piątek 4 października o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w ramach projektu „Z Sową w świat bohaterów literackich” realizowanego przez raciborską Księgarnia SOWA, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

źródło: MiPBP Racibórz