Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
8 sobota

Spotkanie autorskie z rybniczaninem Mariuszem Brzeziną

Spotkanie z autorem książek, policjantem i muzykiem. Halo! Rybnik zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie z rybniczaninem Mariuszem Brzeziną, które odbędzie się w sobotę 8 stycznia o godz. 17.00 w ramach cyklu „Jacek Kamiński przepytuje...”

Dyskusja o książkach "Eden. Jabłko wszechrzeczy" i "Wbrew wszystkiemu". To będzie rozmowa o dwóch książkach i dwóch światach w nich przedstawionych. O historii odległej i nam bliższej, o mitach i faktach. Prowadzenie Jacek Kamiński - architekt, miłośnik lokalnej historii, współautor cyklu "Przewodnik znowu czeka..."

----

Opis publikacji:

"Eden. Jabłko wszechrzeczy" opowiada o niezwykłych przygodach Niny i Gabriela, rodzeństwa, które, próbując ratować swoją wioskę przed głodem, wyrusza w podróż do zakazanego sadu, aby zerwać legendarne złote jabłko.

"Wbrew wszystkiemu" Otto Rotten, młody oficer elitarnej dywizji pancernej Waffen-SS Leibstandarte Adolf Hitler, bohater wojenny i żołnierz oddany Trzeciej Rzeszy, podczas trwania jednej z najważniejszych bitew drugiej wojny światowej dowiaduje się o tragicznej śmierci żony oraz dzieci. Jego kuzyn, pełniący służbę w obozie koncentracyjnym Auschwitz, namawia go do odwiedzin. Na miejscu Otto dostrzega wśród skazanych na śmierć łudząco podobną do jego zmarłej córki Polkę żydowskiego pochodzenia.

----

Obowiązuje limit miejsc zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

/Materiały prasowe/