Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
10 poniedziałek

Spotkanie autorskie z Elżbietą Zarembą

W poniedziałkowe popołudnie 10 stycznia gościem halo! Rybnik będzie Elżbieta Zaremba, 89-letnia poetka, emerytowana polonistka i metodyk.

Elżbieta Zaremba urodziła się w Pionkach, ukończyła studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Potem pracowała na Śląsku. Najpierw jako nauczycielka w Rudzie Śląskiej, a następnie aż do emerytury, była wykładowcą w Instytucie Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych w Katowicach.

Pisaniem wierszy i opowiadań zajmowała się od wczesnej młodości. Należała do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Jest współautorką kilku wydanych tam almanachów poetyckich. Samodzielnie wydała dwa tomiki wierszy: Zwierzenia (2006) oraz Wiersze (2015). Twórczość swoją prezentuje w szkołach, bibliotekach, domach kultury. Spotkanie poprowadzi Adam Marek, twórca związany z WIA "Wytrych".

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Obowiązuje limit miejsc zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

/Materiały prasowe/