Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Śląsk Maturzystom oraz Igry

Start o godz. 10:30, trwa od 12 do 18 maja wstęp wolny

W najbliższy weekend, 12 i 13 maja, przy Arenie Gliwice odbędzie się impreza plenerowa, organizowana przez miasto Gliwice oraz Politechnikę Śląską. Program będzie bardzo bogaty.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie wydarzenia odbędą się Dni Otwarte Areny Gliwice, Rajd Miejski 360°, piknik rodzinny oraz wieczorne koncerty zespołów IRA i Grubson w ramach imprezy „Śląsk Maturzystom”. Rektor Politechniki Śląskiej wręczy również nagrodę najlepszym maturzystom, przyjętym w ubiegłym roku na pierwszy rok studiów na Politechnice Śląskiej.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj: https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto-kultura/sport-muzyka-zabawa-maj-w-arenie-gliwice

Z kolei już w najbliższy poniedziałek, 14 maja, rozpocznie się najbardziej wyczekiwane święto studentów Politechniki Śląskiej, czyli Igry 2018. Pięć dni szalonej zabawy, tradycyjny korowód przebierańców i koncerty gwiazd – tym będzie żyła Politechnika Śląska przez cały przyszły tydzień. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Organek, Elektryczne Gitary i Bokka.

Pierwszego dnia na studentów czeka wieczór komediowy. Na deskach „Mrowiska” wystąpią Wiolka Walaszczyk, Michał Leja, Tomasz Boras Borkowski oraz Karol Modzelewski. O godz. 21.00 w klubie „Spirala” rozpocznie się natomiast Jam Session. We wtorek w programie m.in. gra miejska, planszówki i beach party. W środę odbędzie się tradycyjne wielkie grillowanie połączone z oglądaniem filmów. W tym roku na plenerowym ekranie będzie można obejrzeć „Mulan” oraz „Deadpool”.

W czwartek studenci całkowicie przejmą władzę nad Gliwicami. O godz. 17.00, tuż po tradycyjnym przekazaniu kluczy do miasta, gliwickimi ulicami ruszy igrowy korowód studentów, zmierzający w kierunku sceny koncertowej. Na scenie wystąpią m.in. Bracia Figo Fagot, Koniec Świata, Event Urizen oraz gwiazda wieczoru – Organek. Tegoroczną igrową zabawę zwieńczą piątkowe koncerty gwiazd. Wystąpią m.in. Bokka, Pokahontaz, The Bartenders i Elektryczne Gitary.

Tegoroczne koncerty igrowe odbędą się na terenach wokół Areny Gliwice przy ul. Akademickiej 50.

Więcej informacji: http://igry.polsl.pl/

Politechnika Trzeciego Wieku

W najbliższą sobotę, 12 maja, odbędą się kolejne zajęcia w ramach Politechniki Trzeciego Wieku.

Tym razem dr Anna Węgrzyn z Katedry Biotechnologii Środowiskowej przybliży w swoim laboratorium słuchaczom „Fantastyczny świat mikroorganizmów”. Zajęcia odbędą się w budynku przy ul. Strzody 7A, w sali 24, w godzinach 10:00-12:00.

Zapisy są przyjmowane w Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej pod adresem rjp6@polsl.pl lub nr. tel. 32 237 18 54.