Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Skrzek i Puma Piasecki w Raciborzu

Start 08.04.2018 o godz. 18:00 cena biletu: 40 zł

8 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Kultury Strzecha" odbędzie się koncert pt. "Stories" Krzysztofa Pumy Piaseckiego oraz Józefa Skrzeka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Strzecha

Racibórz, Londzina 38

„Spotkanie wirtuozów – tak można określić najnowszą, wspólną produkcję K. Pumy Piaseckiego i J. Skrzeka. Lider legendarnego zespołu SBB i jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych, połączyli siły na albumie „Stories”. Tytuł trafiony, bo każda kompozycja opowiada dźwiękiem jakąś historię. Monumentalne, dwupłytowe wydawnictwo to efekt uruchomienia kreatywnego potencjału muzyków, którzy od lat darzą się szacunkiem i świetnie rozumieją. Podobne projekty zdarzały się już w historii muzyki, by przypomnieć chociaż współpracę Jeffa Becka i Jana Hammera, czy P. Metheny’ego i Lyle Maysa.

Echa tych dokonań słychać na płycie Skrzeka i Pumy, co jest najlepszą rekomendacją. Pierwszy krążek zdecydowanie cięższy brzmieniowo, ostrzejszy, miejscami drapieżny. Drugi jest bardziej stonowany i melancholijny. Właściwie muzyczny pejzaż z kilkoma pięknymi motywami wokalnymi Skrzeka. Gitara Pumy ma w sobie przestrzeń i delikatność. Z pewnością, to jedna z ciekawszych płyt na polskim rynku jazzowym w tym sezonie, a nadchodząca jesień będzie sprzyjała jej odbiorowi zarówno w klubach muzycznych jak i w domowym zaciszu”. (Tomasz Bazan, Szef Muzyczny Radia Opole).

Bilety w cenie 40 zł, honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina +.

źródło: RCK