Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

„Rybnicki senior w obiektywie czasu”

Start 27.05.2018 o godz. 15:00 wstęp wolny

W niedzielę 27 maja w halo! Rybnik zostanie otwarta ekspozycja fotograficzna, której bohaterami są rybniccy nestorzy. Odbędą się również prelekcje poświęcone aktywności seniorów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Wernisaż wystawy „Rybnicki senior w obiektywie czasu” rozpocznie się o godz. 15.00. Na prezentowanych zdjęciach pojawią się seniorzy Śródmieścia, uchwyceni w obiektywie aparatu w różnych miejscach Rybnika. W przedsięwzięciu wzięli udział członkowie nieformalnej grupy, której liderem jest Jan Jasiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego.

Gośćmi specjalnymi niedzielnego wydarzenia będą wybitni specjaliści. Prelekcję pt. „Aktywny senior i współczesne pokolenie” przedstawi prof. dr hab. inż. Marek Gzik, Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, jeden z najwybitniejszych naukowców w Europie z zakresu inżynierii biomedycznej. Kolejny wykład poświęcony aktywności ruchowej i zdrowiu seniorów przedstawi prof. ing. Karel Dolezal z Uniwersytetu w Ostrawie.

Wydarzenie wsparte jest z zadania „Rybnik reWITA”, finansowanego w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.