Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
29 sobota

„Rozświetlmy pamięć”

W sobotę, 29 stycznia, odbędą się w Rybniku obchody związane z upamiętnieniem 77 rocznicy „Marszu śmierci” więźniów obozu KL Auschwitz oraz kolejnej rocznicy „Tragedii Górnośląskiej”.

Rybnik
Rybnik, Raciborska 16

W tym roku obchody będą nieco inne niż w minionych latach, kiedy to towarzyszyła im procesja w formie Drogi Krzyżowej. Zmiana formuły uroczystości wiąże się z aktualną sytuacją epidemiczną oraz zakończeniem działalności rybnickiego Klubu Inteligencji Katolickiej - dotychczasowego, głównego organizatora uroczystości.

W sobotę, 29 stycznia, w godz. 16.30-17.30, zapraszamy rybniczan do uczestnictwa  w akcji „Rozświetlmy pamięć”, polegającej na oświetleniu 77 zniczami trzech miejsc:

  • pomnika przy ul. Gliwickiej (obok stadionu miejskiego), gdzie straciło życie blisko 400 uczestników Marszu,
  • mogiły w lesie na rzeką Rudą,  
  • obelisku w Rybniku-Kamieniu (obok ośrodka MOSiR), upamiętniającego społeczność żydowską, pomordowaną w „Marszu Śmierci”

     

- Zachęcamy mieszkańców do zapalania tego wieczoru zniczy w tych miejscach, na znak pamięci i modlitwy w intencji pomordowanych. Mam nadzieję, że ta nowa, zmieniona forma na stałe wejdzie jako sposób upamiętnienia tamtych tragicznych wydarzeń – mówi dr Bogdan Kloch, dyrektor rybnickiego Muzeum.

Tego samego dnia, o 18.00 w rybnickiej bazylice św. Antoniego odprawiona zostanie również msza święta w intencji ofiar. Zapraszamy do udziału.