Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
30 niedziela

Rodzinne warsztaty „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”

O tym, że czas spędzony w rodzinie jest wartością samą w sobie, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale o tym, że chwile z bliskimi można ukierunkować na zajęcia ciekawe, pożyteczne i rozwijające przekonacie się z Wodzisławskim Centrum Kultury już w niedzielę, 30 stycznia. W tym dniu odbędą się dwugodzinne rodzinne warsztaty pn. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

Początek warsztatów, które składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, zaplanowany został na godzinę 14:00. Główne zagadnienia koncertować się będą wokół skrzydlatych przyjaciół – ptaków, dla których okres zimowych chłodów bywa wyzwaniem. Jak my możemy im pomóc przetrwać tych kilka wymagających miesięcy? Swoim bogatym doświadczeniem w tym zakresie podzielą się pracownicy Arboretum Bramy Morawskiej z Raciborza. Oto jak rzecz rysuje się w szczegółach. Podczas warsztatów odpowiemy sobie na pytanie, co jedzą ptaki i jak właściwie dokarmiać je w czasie zimy. Ale nie tylko. Dowiemy się jak rozpoznawać gatunki ptaków najczęściej odwiedzających karmniki w miastach. Rodzinne ekipy będą mogły połączyć siły, zdolności manualne i kunszt projektowania, by wykonać karmiki z recyclingu, a także „kule” tłuszczowe dla ptaków. Niezbędne ku temu materiały zapewniają organizatorzy zajęć. Co więcej, po warsztatach będziemy dokładnie wiedzieć jak można przystosować swój ogród tak, by kolejną zimą stał się schronieniem i „domem” dla wielu gatunków zwierząt.

Zapisy na rodzinne warsztaty przyjmowane są do 24 stycznia. Cena biletu wstępu wynosi: 20 zł.

Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.