Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Rodzinne spotkanie w pracowni Mikołaja

Start 09.12.2018 o godz. 16:00 cena biletu: 20 zł

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i rodziców na wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wyczekując jego przybycia będzie można zobaczyć spektakl teatralny „W pracowni Świętego Mikołaja” w wykonaniu zespołu aktorskiego Prymart z Katowic. W niedzielę, 9 grudnia o godz. 16:00 w sali widowiskowej WCK dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się osobiście z niezwykłym gościem, który wręczy im upominek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Stare legendy i podania głoszą, że pracownia Świętego Mikołaja mieści się na biegunie północnym, pracują w niej Elfy, a Mikołaj w swoim zaprzęgu posiada renifera z czerwonym nosem tak błyszczącym, jak dojrzała wisienka na lukrowanym torcie. Są też takie opowieści, w których autorzy zgodnie twierdzą, że Mikołaj mieszka w Laponii. Jednak to aktorzy z Katowic odkryli sekret pracowni Świętego Mikołaja. Otóż okazało się, że stary, magiczny kredens po dwunastu uderzeniach zegara ożywa i zamienia się w miejsce, w którym produkuje się najwspanialsze prezenty dla wszystkich dzieci…

Ten muzyczny spektakl wprowadzi widzów w świat pełen dynamicznych piosenek, zabawnych perypetii, nietuzinkowych dialogów oraz wartko toczącej się akcji. Bajkę dopełniają kolorowe, zachwycające kostiumy oraz piękna, stylowa scenografia w formie starego kredensu.

- Mikołajkowe spotkania są już tradycją w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak zwykle zapewnimy najmłodszym wspaniałą zabawę w świątecznej atmosferze i sympatyczny upominek - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie WCK do 3 grudnia br. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Termin zakupu biletów: 3 grudnia 2018 r.