Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Robert Kempa online w WCK

Start 12.08.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

Jak trafnie, korzystając z dźwięków gitary basowej, opisać to wszystko, co niesie nam codzienność? Przekonać się o tym będziemy mogli podczas wyjątkowego koncertu wodzisławskiego basisty Roberta Kempy już w środę, 12 sierpnia o godzinie 18:00. To kolejne wydarzenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, które zobaczyć można będzie za pośrednictwem internetowej transmisji na żywo w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Koncertową aurę artysta budować będzie przy pomocy premierowych kompozycji, jak i tych utworów, które zdążyły już na stałe wpisać się w jego nietuzinkowy dorobek muzyczny. Bez wątpienia wydarzenie wypełnią delikatność, wrażliwość i cała gama impresji. Robert Kempa tego wieczoru zaprezentuje w zdecydowanej większości materiał z najnowszej płyty „Human", której wydanie planuje na koniec tego roku oraz kompozycje znane z „Second Horizon".

- Materiał na nowy krążek jest gotowy, więc cieszę się, że mogę go przedstawić. Będzie to siedem kompozycji, po raz trzeci realizowanych we współpracy z Grzegorzem Czechem - studio GOrecords, który udzielił się również jako muzyk dogrywając partie gitary elektrycznej. Płyta ma opisywać dźwiękami gitary basowej naturę człowieka. Wszystko to, co czyni nas takimi, jacy jesteśmy. Znajdziemy na niej radość, rozterki, marzenia, smutek, strach, miłość... wszystko to, czego na co dzień doświadczamy - to, co czyni nas różnymi od siebie – zaznacza Robert Kempa, basista. - „Human" tworzą utwory inaczej komponowane niż materiał poprzednich dwóch płyt. Kompozycje są bardziej rozwinięte, dłuższe, z bogatszym instrumentarium. Na koncercie zagram je wszystkie poprzeplatane utworami z „Second Horizon" – dodaje.

Na rynku muzycznym dostępne są dwa autorskie projekty muzyczne Roberta Kempy. Mowa o płytach: „Dźwięki pamięci" i „Second Horizon". Przypomnijmy, pierwsza z nich zachęca do refleksji, do pochylenia się nad historią, a jej clou stanowią wybrane przykłady literatury obozowej. Autorami słów są więźniowie z Auschwitz, z Majdanka i ze Sztutowa. Z kolei drugi krążek składa się z lirycznych, przestrzennych kompozycji instrumentalnych, które skłaniają słuchaczy do głębokich refleksji.

- Z Robertem Kempą spotkamy się w Wodzisławskim Centrum Kultury po raz drugi w tym roku. Tym razem posłuchamy materiału z nowej płyty artysty, w którym jak zwykle dotyka on ludzkich emocji i uczuć. Zapraszam do spędzenia z nami kolejnego dobrego wieczoru - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Koncert online zobaczymy na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

/Materiały prasowe/