Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Robert Kempa gościem WCK

Start 17.02.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

Przez całe życie tworzymy o sobie opowieść. Budujemy ją za pomocą słów, obrazów i dźwięków. Ten ostatni z wymienionych środków wyrazu w sposób szczególny upodobał sobie Robert Kempa - basista, kompozytor - zachęcając innych do zanurzenia się w subtelną, muzyczną przestrzeń. O wrażliwości artysty przekonać możemy się już w poniedziałek, 17 lutego w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”. Spotkanie, składające się z rozmowy i koncertu, rozpocznie się o godzinie 18:00 na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Człowiek uwikłany w sieć zdarzeń, doświadczeń i emocji staje się dla wodzisławskiego muzyka nieustannym źródłem inspiracji. Brzmieniem Robert Kempa opisuje własne doznania, jak i sięga po te, których bohaterami byli inni, i przez pryzmat własnej subtelności, poddaje je wysublimowanej interpretacji. Tak powstały dwa, różne od siebie, projekty muzyczne. Mowa o płytach: „Dźwięki pamięci” i „Second Horizon”. Pierwsza z nich zachęca do refleksji, do pochylenia się nad historią, a jej clou stanowią wybrane przykłady literatury obozowej. Autorami słów są więźniowie z Auschwitz, z Majdanka i ze Sztutowa. - Chciałem, by każdy dźwięk zasługiwał na to, by stać obok tej poezji. Muzyka na płycie odgrywa drugoplanową rolę, ona ma być tłem. Muzyką chciałem pokolorować ich słowa - podkreślał kompozytor. Z kolei drugi krążek składa się z lirycznych, przestrzennych kompozycji instrumentalnych, które skłaniają słuchaczy do głębokich refleksji.

- Zapraszam na spotkanie z nietuzinkowym artystą z Wodzisławia Śląskiego dotykającym w swej twórczości głębokich pokładów emocjonalnych i ludzkich uczuć. Z pewnością będzie to bardzo refleksyjny, muzyczny wieczór – zapowiada Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Podczas wydarzenia będziemy mieli przyjemność poznać premierowe utwory Roberta Kempy, a także skonfrontować swój punkt widzenia ze spostrzeżeniami wodzisławskiego basisty. Czy warto dać się ponieść takiemu brzmieniu? Trzeba przekonać się o tym osobiście. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

/Materiały prasowe/