Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Retro Sto

Start 24.08.2018 o godz. 16:30 wstęp wolny

24 września mieszkańcy Rybnika będą mogli przenieść się w klimat lat dwudziestych XX w. Czeka na nich spacer Śródmieściem, pokaz miksologii oraz koncert.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie ma na celu przybliżenie mieszkańcom Rybnika kilku ciekawych punktów historii okresu międzywojennego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 pod popularnym „Świerklańcem”, skąd Jacek Kamiński zabierze uczestników na spacer po Śródmieściu, przybliżając historyczno-kulturalne walory centrum Rybnika.

Kolejnym elementem wydarzenia będzie „koktajlowa wycieczka za ocean” w Punkcie Informacji Miejskiej i Turystycznej halo! Rybnik i spotkanie z zawodowym barmanem, który opowie o początkach miksologii oraz przybliży tę sztukę w trakcie degustacji. Sporą atrakcją będzie zapewne możliwość wykonania pamiątkowych fotografii w stylizacjach z lat dwudziestych XX wieku.

O godzinie 19.30 w Pubie Gryfon rozpocznie się koncert, w ramach którego będzie można posłuchać kilku klasycznych kompozycji z wcześniej wspomnianego okresu.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia z strojach z epoki. Dla gości będą drobne dodatki do strojów w klimacie. Ilość miejsc na całe wydarzenie ograniczona. Obowiązują zapisy w halo! Rybnik.

Inicjatywa Retro STO w ramach "Rybnik ReWITA" jest finansowane w ramach projektu „Rewitalizacja miasta - nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.