Czwartek, 5 grudnia 2019

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Retro komputery w halo! Rybnik

Start 20.05.2018 o godz. 11:00 wstęp wolny

W niedzielę 20 maja o godz 11.00 w Punkcie Informacji Miejskiej Halo Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) pojawi się wrocławianin Mariusz Wasilewski, autor projektu muzycznego KATOD, w którym łączy dźwięki generowane ze starych syntezatorów oraz komputerów Atari i Commodore 64 z gitarą elektryczną.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

W trakcie spotkania cofniemy się w odległe czasy, gdy na rynku komputerów królowali odwieczni rywale: Atari oraz Commodore. Powspominamy stare dzieje, a także dowiemy się jak dzisiaj wyglądają prężnie działające sceny gier i muzyki skupione wokół tych legendarnych sprzętów.

Będzie także możliwość zagrania w kultowe gry komputerowe na oryginalnym zestawie Commodore 64!

Tak do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca Mariusz Wasilewski:

W niedzielę opowiem o tym jak wydobywam dźwięki z Commodore 64 i do czego używam Atari ST. Pokażę jakie możliwości mają te wiekowe komputery. Pobawimy się brzmieniami. Rozkręcę C64 i pokażę co ma w środku. Pogramy w stare gry oraz posłuchamy muzyki napisanej na te komputery 30 lat temu. Odpowiem również na wszystkie Wasze pytania.

Dzień wcześniej, w sobotę 19 maja o godz. 19.00, w klubie Stara Gazownia (ul. 3 maja 14) odbędzie się koncert KATOD. W rolę supportu wcieli się projekt reprezentujący nurt synthwave (muzyka elektroniczna inspirowana latami 80tymi) - HOLEW z Chorzowa.

KATOD - Haunted https://www.youtube.com/watch?v=FWj_X8fSmk0

KATOD - Red Planet https://www.youtube.com/watch?v=0RgYdAAIB4w

HOLEW - Take No Prisoners https://www.youtube.com/watch?v=3iwVwmgoe3E