Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Racibórz prozą zaczarowany. Wkrótce poznamy nagrodzone prace

Start 08.11.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego z Raciborzem w tle i koncert muzyki polskiej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej - biblioteka przy Kasprowicza 12 zaprasza 8 listopada na finał konkursu „Racibórz prozą zaczarowany”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włączając się w obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla zaprasza na finał VI edycji Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany” pod patronatem prezydenta Dariusza Polowego. Celem konkursu jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie Miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą. W tegorocznej edycji, do udziału zakwalifikowane zostały prace napisane prozą, nawiązujące do tematu „Wolność-kocham i rozumiem” i związane z Raciborzem. Spotkanie uświetni koncert muzyki polskiej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 8 listopada o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12.