Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

"ŚpiewaMY" w Wodzisławskim Centrum Kultury

Start 31.01.2020 o godz. 09:30 wstęp wolny

W piątek, 31 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami czwarta edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych, współorganizowana przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim i WCK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Festiwal KARAOKE zdominują rytmy lat 80. i 90. Usłyszymy znane i lubiane utwory Perfectu, Budki Suflera, Papa Dance czy Urszuli w wykonaniu 15 uczestników. Na scenie pojawią się podopieczni placówek i ośrodków kształcenia specjalnego między innymi z Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn, Żor oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc. Dodatkowo imprezę uświetnią występy zespołu Jambo Afrika, wykonawcy utworów takich jak: Afrika Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9:30-12:30.

- Istotą festiwalu jest, aby osoby z niepełnosprawnościami na różnych płaszczyznach społecznego funkcjonowania miały możliwość integrowania się z pełnosprawnymi. Integracja pozwala dzieciom niepełnosprawnym nawiązać kontakt z rówieśnikami, pobudza to wiarę w ich własne możliwości, mobilizuje do większego wysiłku. Głównym celem imprezy jest integracja, dowartościowanie i promowanie osób niepełnosprawnych – tłumaczy Aleksandra Hawrył, pomysłodawczyni i admiratorka imprezy, nauczycielka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

W jury oceniającym artystów będą zasiadać: Kamil Machulec – adwokat, gitarzysta zespołu Tabu, Tomasz Ciba – właściciel agencji artystycznej, prezenter, radiowiec i twórca programów estradowych, występuje także jako Tomek Coral oraz Grzegorz Czech – właściciel, realizator i producent GOrecords.

- Od lat współorganizujemy to ważne dla społeczności regionu wydarzenie. Z radością włączamy się w działania integracyjne, współtworząc przestrzeń kulturalnego rozwoju również dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń.

/Materiały prasowe/