Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

"Spektakl za pięć złotych osadzeni w kantorku"

Start 29.11.2019 o godz. 18:30 cena biletu: 5 zł

Teatr Melpomeny oraz Raciborskie Centrum Kultury zapraszają 29 listopada o godzinie 18.30 do RCK RDK (ul. Chopina 21) na przedstawienie pod tytułem "Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

W kwietniu tego roku grupa teatralna Melpomena zaprezentowała spektakl "Osadzeni" w reżyserii Adrianny Jureczko. Przez miniony czas zespół działający przy Raciborskim Centrum Kultury przeżywa rewolucję i wprowadza nowe zasady gry. Począwszy od zmiany składu uczestników, prowadzącego, przez zapoznania się, zrównanie siły, aż po perturbacje w warsztacie pracy, obecna grupa staje się zupełnie innym tworem.

"Spektakl za 5 złotych osadzeni w kantorku" to wyznanie o własnych, nieulotnych traumach i zobowiązaniach biorących się z modnego, uschematyzowanego "świata klas". Przepuszczeni przez filtr widzimy ludzi w czystej formie agresji, samotności, martwej zbiorowości. Młodzież staje się kozłem ofiarnym historii. Czy klasyczne rozwiązania to te, które są powszechnie stosowane? Kiedy na styku jednego człowieka i drugiego pojawia się zło? Kiedy piękno i szczęście przytrafia się nam, to czy jednocześnie sprawia ono, że nieświadomie czynimy zło? Skąd mowa o ludzkiej ułomności?

Reżyseria: Wojciech St. Kowalski.

Obsada: Bartosz Mętel, Oliwia Holzenbach, Wiktoria Śmietana, Zofia Wierzbicka, Karolina Kosik, Wiktoria Strzałkowska, Alicja Lazar, Magdalena Jamuła, Patrycja Mrozik.

Bilet w cenie 5 złotych do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/127821

Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

źródło: RCK