Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

"Mowa ptaków" w Kinie Przemko

Start 25.10.2019 o godz. 17:00 cena biletu: 10 zł

Już 25 października w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego o godzinie 17.00 w Kinie Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38) odbędzie się projekcja nowego filmu Xawerego Żuławskiego - "Mowa Ptaków” ze scenariuszem Andrzeja Żuławskiego. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kino Przemko

Racibórz, Londzina 38

W filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd, między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Jaśminę Polak, Eryka Kulma, Andrzeja Chyrę, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Żanetę Palicę, która będzie gościem specjalnym! Po pokazie filmowym odbędzie się recital Żanety Palicy. Akompaniować będzie Maks Mularczyk.

Mowa ptaków to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. "Mowa ptaków" jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie: https://biletyna.pl/film/MOWA-PTAKOW-pokaz-filmowy-i-mini-recital-Zanety-Palicy/Raciborz

Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

źródło: RCK