Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

"Dziewczyna z Rybnika"

Start 12.10.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza 12 października o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy Poli Dwurnik (Galeria Sztuki) oraz koncert zespołu Brzoska Kwintet (Sala Kameralna, godz. 18.00).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teatr Ziemi Rybnickiej

Rybnik, Saint Vallier 1

"Pan Marcin" to najnowszy rysunkowy artbook Poli Dwurnik. Opowiada o nocnej rozmowie z poetą Marcinem Świetlickim, napotkanym przez artystkę w katowickim klubie jazzowym Hipnoza. Historia, będąca głównie monologiem Świetlickiego na temat "dziewczyny z Rybnika", kreśli figlarny portret poety. Współtworzy go milczący, autoironiczny komentarz malarki - motyw charakterystyczny dla jej narracyjno-rysunkowej twórczości. Całość opowiedziana jest za pomocą kilkudziesięciu dużych, kolorowych gwaszy, uzupełnionych elementami kolażowymi, do których artystka użyła pociętych ozdobnych tapet ściennych. Na wystawie w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej zostanie pokazany komplet oryginalnych rysunków składających się na książkę "Pan Marcin".

Brzoska Kwintet - to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną, trąbką, perkusją i kontrabasem- w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Zespół powstał jako rozszerzenie trio : Brzoska/Marciniak/Markiewicz, które nagrało dwie płyty "Brodzenie" i "Wpław" teraz kontynuuje idee pracy w kwintecie, muzyka zyskała inną przestrzeń co powoduje jej inne oddziaływanie z poezją. Wojciech Brzoska - poeta, autor ośmiu książek poetyckich, wokalista, Łukasz Marciniak - gitarzysta i kompozytor, Marcin Markiewicz - trębacz, wokalista, autor tekstów, Jakub Wosik - skrzypek, kompozytor, improwizator, Przemysław Borowiecki - perkusista. Wstęp wolny.

/Materiały prasowe/