środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

"DOM" wyjątkowy spektakl dla najmłodszych

Start 29.06.2019 o godz. 15:00 cena biletu: 10 zł

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w sobotę 29 czerwca o godz. 15.00 na spektakl w ramach Festiwalu "RAJ NAJNAJ 2. Letnia Akademia Malucha".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spektakl trwa 30 min. i jest adresowany dla dzieci w wieku 0,5 do 3 lat. Dzieci z opiekunami, max. 70 osób, są usadowieni bezpośrednio na scenie w bezpośrednim sąsiedztwie z aktorami. Bilet wstępu to jedyne 10 zł/os. Bilety dostępne nawww.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Dom to miejsce, w którym zaczynamy odkrywać świat, miejsce pełne tajemnic i niespodzianek. Dom to Mama i Tata, pierwsi przyjaciele, z którymi zaczynamy najważniejszą podróż - życie. Dom to nasz świat, w którym żyjemy razem z innymi ludźmi. Świat, o który powinniśmy dbać, aby każdy mógł mieć dom...

Historia stworzenia świata to często inspiracja do działań teatralnych, wykorzystujących różne środki sceniczne. Podjęcie tego tematu w kontekście grupy najnajów otwiera nową perspektywę postrzegania tego zagadnienia. Zmusza do poszukiwania sposobu, dzięki któremu będzie można zapoznać małego widza z główną myślą spektaklu - nasz ŚWIAT to nasz DOM.

Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich małemu człowiekowi. Dlatego w spektaklu nie zabraknie zabaw związanych z ruchem i rytmem, jak również działań plastycznych, nadających kształt całemu zdarzeniu. Będą zatem zapachy, kolory, szumy i melodie. Różnorodność bodźców, wykorzystanych w spektaklu, zachęcała do zabawy w budowanie DOMU - wspólnego ŚWIATA.

Premiera spektaklu „DOM” według scenariusza i w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza miała miejsce w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w kwietniu 2018 r. Scenografię do spektaklu przygotowała Klaudia Laszczyk, a muzykę Anna Mansfeld. Występują: Patrycja Rojecka, Seweryn Mrożkiewicz.

Patrycja Rojecka - Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie Filia w Białymstoku. W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu od stycznia 2016 r.

Seweryn Mrożkiewicz - Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filia we Wrocławiu. W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu od sierpnia 2006 r.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu www.teatrlalek.walbrzych.pl jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Początki jego istnienia sięgają roku 1945, w ciągu 68 lat działalności Teatr wielokrotnie zmieniał nazwę, od 1999 r. stał się Teatrem Lalki i Aktora. W latach 2004 - 2011 nastąpiła gruntowna modernizacja, co bardzo korzystnie wpłynęło na wizerunek i jakość oferty Teatru. W 2011 r. Teatr uruchomił Małą Scenę z widownią na poduszkach dla najmłodszych widzów i przystosowaniem jej do prowadzenia różnych form edukacji teatralnej. Repertuar Teatru to literatura europejska, od najwybitniejszych dzieł klasyki po dramaturgię współczesną, otwartość na eksperymenty artystyczne, śmiałość w podejmowaniu tematów zmuszających do spojrzenia na siebie samych oraz oryginalne patrzenie na sztukę dla młodej widowni. Oferta adresowana jest do zróżnicowanej publiczności - od dzieci po dorosłych.

/Materiały prasowe/

fot. z arch. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu