Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Przelać krew z Muszkieterami - wakacyjna kropla krwi

Start 10.08.2019 o godz. 09:00 wstęp wolny

W tym roku też będzie można przelać krew razem z Muszkieterami w Wodzisławiu Śl. W sobotę 10 sierpnia na parkingu przed Bricomarche na ulicy Armii Krajowej 9 w Wodzisławiu Śl. oprócz ambulansu do oddawania krwi uczestnicy akcji będą mieli okazję skorzystać również z dodatkowych atrakcji. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy i tym razem nie zapomnieli o najmłodszych – podczas gdy dorośli będą oddawać krew ich pociechami zajmą się wolontariusze. 

Rejestracja dawców od 9.00 do 13.30

W niedzielę 11 sierpnia również w Radlinie będzie okazja by podzielić się swoją krwią. Do jej oddania będzie się można rejestrować w ambulansie RCKiK od 9.00 do 13.30 przy probostwie kościoła Wniebowzięcia NMP w Biertułtowach.

Krew mogą oddawać zdrowe osoby, od 18 do 65 roku życia (nowi dawcy do 60 lat). Przychodząc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty i być po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Już dzień przed oddaniem krwi należy pić więcej płynów, najlepiej słodkich. 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać napojów alkoholowych.

Oddając krew, nie tylko ratuje się drugiego człowieka, ale również chroni własne zdrowie, gdyż każda oddana krew jest poddawana wielu badaniom.

Informacje również na www.hdkpck.pszow.pl i na Facebooku Klub HDK PCK przy KWK "Anna" w Pszowie

/Materiał prasowy/