Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Prywatka z Wojciechem Gąssowskim

Start 29.09.2019 o godz. 18:00 cena biletu: 35/45

Wszyscy znamy Jego wielki przebój  "Gdzie się podziały tamte prywatki", który zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Któż z nas nie wzruszał się przy "Zielonych Wzgórza nad Soliną"? Te i inne przeboje Wojciecha Gąssowskiego usłyszymy w czasie koncertu 29 września o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Niedobczyce

Rybnik, Barbary 23

Bilety w cenie 35 zł (Karta Seniora) i 45 zł (normalne) do nabycia w sekretariacie DK oraz na portalu biletyna.pl.

Wojciech Gąssowski debiutował w 1962 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazł się w złotej dziesiątce laureatów. Współpracował m.in. z zespołem Czerwono-Czarni, z grupą Chochoły, śpiewał standardy jazzowe ze Swingtetem Janusza Zabieglińskiego i Triem Włodzimierza Nahornego. Był także częścią zespołu Tajfuny, z którym nagrał swój pierwszy przebój „Zielone Wzgórza nad Soliną”. Jako solista nagrywał również z orkiestrą Radiowego Studia Rytm. Związany był również z grupą ABC Andrzeja Nebeskiego, która w tym czasie zyskała największą popularność.

 Artysta został wyróżniony złotą płytą za album „Love me tender” oraz platynowymi płytami za albumy „Party” i „Gdzie się podziały tamte prywatki”.

/Materiały prasowe/