Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Premiera spektaklu Teatru Tańca Memento

Start 08.04.2017 o godz. 17:00 cena biletu: 10 zł

Patriotyzm i miłość do Ojczyzny są dla młodzieży tematem niecodziennym, ale wartym podjęcia. Aktorzy TT Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury postanowili zmierzyć się z nim w swoim najnowszym przedstawieniu. Spektakl „Machina” będzie można zobaczyć w sobotę, 8 kwietnia o godz. 17:00 w WCK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Grupa podczas treningów łączy w jedno dwie pasje, teatr i taniec, tworząc spektakle o głębokiej i refleksyjnej tematyce. Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. i ma na swoim koncie osiem spektakli. W tym roku, w związku ze swoim jubileuszem 10-lecia pracy twórczej, aktorzy zaplanowali trzy premiery. Pierwszą z nich jest spektakl „Machina” w wykonaniu najstarszej grupy.

Przedstawienie podejmuje próbę ukazania podwójnego oblicza Polski. Z jednej strony tancerze przedstawiają skrzywiony obraz naszego kraju, jego wady i problemy, by później móc wskazać zalety i optymistyczną stronę Ojczyzny. Poprzez spektakl młodzież najstarszej grupy Teatru Tańca Memento chce pokazać swój obraz Polski oraz zwrócić uwagę na potrzebę obudzenia patriotyzmu w młodych ludziach. Jednocześnie widowisko jest próbą ukazania czym powinna być Ojczyzna i kto ją tworzy. Całość przedstawienia oparta jest o muzykę polskich wykonawców. Nie zabraknie również barw narodowych w kostiumach czy rekwizytach.

- Młodzi artyści z Teatru Tańca Memento starają się podejmować temat patriotyzmu i dzielić się swoimi przemyśleniami z publicznością za pomocą języka sztuki. W ciekawy sposób, wykorzystując taniec i teatr, zabiorą widzów w podróż po Polsce – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przedstawienie wyreżyserowała Agnieszka Wizner i Małgorzata Karwot. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonała Izabela Mrozik, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik.

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 12:00-17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży . W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.