środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Premiera "Furii" w Radlinie

Start 30.06.2019 o godz. 17:00 cena biletu: 10 zł

30 czerwca odbędzie się premiera najnowszej sztuki Marcina Szczygielskiego w reżyserii Patryka Groborza i w wykonaniu Radlińskiego Studia Teatralnego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MOK Radlin

Radlin, Mariacka 9

Co łączy emerytowaną pracownicę Służb Bezpieczeństwa, frywolną ekskierowniczkę domu pracy twórczej w Zakopanem oraz neurotyczną starą pannę? Przede wszystkim więzy krwi. Wszystkie ponosiły w życiu dotkliwe porażki, więc przeszłość rozpamiętują z rozgoryczeniem, trudno też im zaakceptować błyskawicznie zmieniającą się teraźniejszość. Wydaje się, że nic już ich nie czeka, jednak gdy mały domek pada ofiarą włamywacza, a policja okazuje się bezsilna, trzy kobiety biorą sprawiedliwość we własne ręce. Zastawiają pułapkę i chwytają złodzieja. Uwięziony chłopak jest zdany na ich łaskę i niełaskę. Staje się ich ofiarą, ale jego obecność w małym domku działa także niczym katalizator wyzwalający prawdę. Przed tą jednoosobową widownią, nie do końca świadomie, kobiety rozpoczynają spowiedź, podczas której latami utrzymywane w sekrecie rodzinne tajemnice, jedna po drugiej, wychodzą na jaw.

Spektakl „Furie” jest komedią. Nie brak w niej błyskotliwych, zabawnych dialogów, brawurowej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji i wyraziście nakreślonych, pełnokrwistych postaci. A jednak wyłania się z "Furii" przejmujący obraz pokolenia, które uwięzione przez pół wieku w świecie fałszywych wartości przegrało swoje życie. Czy do końca? Odpowiedź na to pytanie znajdą widzowie najnowszej sztuki Marcina Szczygielskiego w reżyserii Patryka Groborza i w wykonaniu Radlińskiego Studia Teatralnego.

Premiera spektaklu odbędzie się o godz. 17.00 na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. Koszt biletu wynosi 10 zł.