Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
9 niedziela

Pożegnanie ze „Szpilkami”

W niedzielę 9 stycznia, o godz. 16.00 odbędzie się finisaż wystawy „SZPILKI oraz inne prace”. Halo! Rybnik zaprasza.

Na spotkaniu będzie okazja zapytać pytania autorce wystawy Elżbiecie Ostrowickiej. Ekspozycja to zbiór obrazów i rysunków powstałych w przeciągu dwóch ostatnich lat, inspirowanych życiem prywatnym i otaczającym światem. Autorka zajmuje się ilustracją, grafiką projektową, fotografią. Uczestniczka wystaw zbiorowych, kilka wystaw indywidualnych.

Krótka biografia malarki:

- Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki - grafika projektowa 2002-2008

- semestr spędzony w L'Académie Des Beaux - Arts w Saint - Etienne w ramach programu Socrates –

Erasmus 2005

- Liceum Plastyczne w Bielsku - Białej 1996-2001

Osiągnięcia:

- I Nagroda w ogólnopolskim konkursie malarskim pt. „Ścieżki, Ogrody, Pejzaże Lata” 2020

- plakat zakwalifikowany do wystawy końcowej konkursu pt. "Seks to zdrowie dbajmy o nie!" zorganizowanego przez Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego 2008

- I Nagroda w konkursie Mobilnej Galerii Designu pt. Anti-traffic, za pracę pt. "Liść" 2007

- fotografia pt. Kwiat zakwalifikowana do wystawy końcowej ogólnoeuropejskiego konkursu zorganizowanego przez Unię Europejską pt. "Przełamując Stereotypy" 2007

- zestaw zdjęć pt. Księga zakwalifikowany do wystawy końcowej ogólnopolskiego konkursu fotograficznego w Świdnicy pt. "Zestaw" 2007

- Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Biennale Grafiki Uczniów Średnich Szkół Plastycznych 2001

- praca malarska zakwalifikowana do wystawy końcowej w V Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych 2001.

Obowiązuje limit miejsc zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

/Materiały prasowe/