Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

„Polska przez wszystkie przypadki”

Start 27.03.2020 o godz. 19:00 wstęp wolny

Dom Kultury Chwałowice zaprasza w piątek 27 marca o godz. 19.00 na premierę online spektaklu muzycznego Teatru SAFO pt. „Polska przez wszystkie przypadki”. Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/557358981554484/.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spektakl "Polska przez wszystkie przypadki" próbuje w podróży po piosenkach XX wieku znaleźć odpowiedź na pytanie "Jak czujemy się jako Polacy?". Sceniczna premiera spektaklu miała miejsce w Rydułtowskim Centrum Kultury „FENIKS” w październiku 2017 r.

To wyjątkowe widowisko muzyczne stworzone przez wyjątkowych artystów. Pozbawiony patosu i sztuczności koncert o Polsce i Polakach, który zabiera widza w niezwykle emocjonalną podróż po własnej ojczyźnie. Punktem wyjścia są piosenki muzyki rozrywkowej, które opowiadają historię Polaków w różnych epokach i systemach po 1939 roku i ich niejednokrotnie tragiczne relacje z własną ojczyzną. Nie jest to koncert patriotyczny, lecz przede wszystkim opowiedziana piosenką, historia bardzo skomplikowanej miłości. Usłyszymy w nim znane utwory Kultu, Obywatela GC, Jacka Kaczmarskiego, Marii Peszek, Bayer Full, Kasi Nosowskiej, Wałów Jagiellońskich w zupełnie nowych aranżacjach Jarka Hanika, rybnickiego kompozytora i aranżera.

Wystąpili: Mariola Rodzik-Ziemiańska, Karina Abrahamczyk-Zator, Karolina Filec, Maja Czyż, Weronika Kałuża, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, Mateusz Piecowski, Tadeusz Kolorz, aktorzy teatru SAFO i Teatru Tańca JEGER.

Reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk

Oprawa muzyczna: Jarosław Hanik

Choreografia: Aleksander Sobala

Scenografia: Magdalena Sierpińska

Koordynacja i reżyseria świateł: Marlena Kolarczyk

Zdjęcia: Grupa Fotograficzna GRAF

TEATR SAFO - istniejąca od 2010 roku grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, ale przede wszystkim pasjonatów, która w różnych składach stworzyła kilkanaście spektakli. Grupa została założona przez Katarzynę Chwałek-Bednarczyk przy wsparciu Marleny Kolarczyk i Rafała Bednarczyka przy Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”. Eksperymentują, poszukują, odkrywają i lubią bawić się materią teatralną na wszelkie sposoby. W ich repertuarze pojawiają się adaptacje literatury polskiej i światowej oraz spektakle autorskie, bajki, musicale, koncerty, spektakle plenerowe, historyczne i teatru cieni. Przez 10 lat przez Teatr SAFO przewinęło się kilkudziesięciu aktorów i setki statystów oraz rekonstruktorów. Współpracowali z licznymi instytucjami kultury, fundacjami i stowarzyszeniami. Ich spektakle swoim talentem niejednokrotnie wspierali cudowni artyści z regionu: aktorzy, muzycy, tancerze, wokaliści, reżyserzy, malarze, graficy, twórcy teatralni, scenografowie i fotografowie. Takie spektakle jak: „Szczeliny”, „Prawiek”, „92 dni”, „Jo był ukradziony”, „Wesele”, „GEHINOM” odbiły się echem nie tylko w regionie, ale też na trwale zapisały się w świadomości lokalnej społeczności i wielkiej rzeszy widzów.

Strona: https://www.facebook.com/SAFO-173588969372011/.

fot. Sławomir Gac

/Materiały prasowe/