Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Pokaz Finałowy I Międzynarodowych Warsztatów w Rybniku: Taniec i Ruch

Start 24.08.2019 o godz. 20:30 wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 24 sierpnia o godzinie 20.30 na pokaz Finałowy I Międzynarodowych Warsztatów w Rybniku: Taniec i Ruch.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drugi raz w Polsce, a pierwszy raz w Rybniku, gościmy słynną Marjon van Grunsven www.marjonvangrunsven.com, założycielkę Memento Dance Theater oraz byłą dyrektor Cirque de Soleil w latach 2007-2016. Wraz ze swoimi asystentami - Oona de Cleyn oraz Jeffrey Stuut w dniach 17-24 sierpnia 2019 r., bazując na tańcu współczesnym, jazzowym oraz akrobatyce, prowadzą w Domu Kultury Chwałowice I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch.

Efektem warsztatów dla publiczności będzie Pokaz Finałowy, który odbędzie się na płycie rybnickiego Rynku. Będzie to kreacja artystyczna składająca się z choreografii przygotowanej przez uczestników pod nadzorem Marjon van Grunsven w opracowaniu Wojciecha Chowańca - koordynatora warsztatów. Przedstawiony będzie materiał ruchowy wykreowany podczas warsztatów przez uczestników w formie pracy ‘work in progress’, dzieła w procesie. Artyści, którzy będą występować to uczestnicy warsztatów - tancerze z całej Polski. Będzie to niesamowita, wizualna, taneczna uczta dla wielbicieli Sztuki, ale nie tylko.

Wstęp wolny.

/Materiały prasowe/