Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Po co nam teatr? O tym opowie „COOLturalny gość WCK”

Start 17.10.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”. Tym razem w centrum uwagi znajdzie się teatr. Nie będzie to jednak prezentacja spektaklu, a rozmowa z człowiekiem, który sztukę tworzy. I to sztukę reagującą na rzeczywistość, otwartą na człowieka. Po co nam teatr? Na to pytanie i wiele innych odpowie reżyser i krytyk teatralny Bartłomiej Miernik.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 7 października o godzinie 17:00. Będzie ono doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń z człowiekiem obcującym z teatrem na co dzień.

Z pewnością odniesiemy się do kwestii związanych z rolą, formą i misją sztuki teatralnej. Porozmawiamy o postawie artysty, o teatrze, jako narzędziu służącemu do kreowania dyskusji. Porozmawiamy o potrzebie budowania dialogu z drugim człowiekiem, o sile słowa

i postawach ważnych w codziennym życiu. Będzie to wielowątkowe i ciekawe spotkanie dedykowane nie tylko miłośnikom teatru. Poruszane w nim wątki z pewnością będą wykraczać poza jego granice.

- Będziemy mieli okazję spotkać się z człowiekiem teatru, dla którego istotny jest dialog wpisany w codzienny dyskurs społeczny, zwłaszcza ludzi młodych – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bartłomiej Miernik to reżyser, pedagog teatru, felietonista, założyciel Fundacji Banina. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracował w redakcji miesięcznika „Teatr”, jest wykładowcą na licznych warsztatach dziennikarskich. Moderował spotkania z aktorami, dramatopisarzami czy reżyserami, bywał jurorem festiwali teatralnych. Podczas warsztatów teatralnych często współpracuje z młodzieżą, zapraszając zarówno aktorów, jak i odbiorców do rozmów na tematy istotne. W Fundacji Banina zajmuje się nowoczesną edukacją poprzez teatr. Spektakle w jego reżyserii grane są w szkołach, teatrach, domach kultury na terenie całego kraju.

/Materiały prasowe/