Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Piwny Fajer na Zamku Piastowskim

Start 03.08.2019 o godz. 08:30 wstęp wolny

Lubisz dobrą zabawę, a przy tym jesteś miłośnikiem złotego trunku? Dobrze trafiłeś! Wkrótce odbędzie się Raciborski Festiwal Piwa.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Wydarzenie zaplanowano na sobotę 3 sierpnia. Początek od godz. 8.30, kiedy to wystartuje III Międzynarodowa Raciborska Giełda Birofilów. O godz. 12.00 zaplanowano otwarcie stanowisk z piwem oraz food trucków.

Godzina 15.00 to start Biegu Wokół Komina. - Dystans, jaki będą mieli do pokonania zawodnicy, wynosi około 2,5 kilometra. Będzie to jednak bieg specyficzny, gdyż uczestnicy będą musieli podczas niego zebrać odpowiednią ilość niezbędnych składników do uwarzenia piwa. Do tego celu posłuży kubeczek, z którym każdy wystartuje. Bieg odbywać będzie się ścieżkami i alejkami Parku Zamkowego, ścieżką wzdłuż Odry oraz Bulwarami Nadodrzańskimi – informuje Grzegorz Nowak z Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Więcej TUTAJ.

Po biegu, o godz. 16.00 rozpocznie się Piwny Festiwal. - W jego trakcie nie zabraknie wielu atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. występy kabaretowe, rozstrzygnięty zostanie konkurs piwny, którego główną nagrodą będzie możliwość uwarzenia piwa własnego przepisu w Browarze Zamkowym lub w Browarze Rynek – zapowiada G. Nowak.

Na godz. 19.30 na zamkowej scenie zagra zespół Alge'aters, natomiast o 20.10 przed publicznością zaprezentuje się zespół The trAst.

Na wydarzenie zapraszają: Browar Zamkowy, Browar Rynek, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Raciborskie Centrum Kultury, Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu i Powiat Raciborski.