Wtorek, 11 grudnia 2018

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Piknik sąsiedzki w Parku Jordanowskim

Start 21.06.2017 o godz. 11:00 wstęp wolny

Nieformalna grupa sąsiedzka zaprasza na Piknik inaugurujący założenie pierwszego w okolicy ogródka społecznego w Parku Jordanowskim w Raciborzu przy ulicy K. Miarki.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie odbędzie się w środę 21 czerwca w godzinach 11.00 - 13.00 (dla grup zorganizowanych, ale jeśli masz ochotę nas odwiedzić indywidualnie - także zapraszamy) oraz 16.00 - 20.00.

Podczas pikniku zostanie stworzony i zasiany ogródek, w którym okoliczni mieszkańcy oraz osoby zainteresowane będą mogły uprawiać zioła, warzywa i rośliny ozdobne, a następnie zbierać plony.

Możliwe to jest dzięki temu, że wystartowaliśmy w konkursie „Ogród do zjedzenia”, ogłoszonym przez Green Cross Poland, czyli polski oddział Międzynarodowego Zielonego Krzyża (pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit) typując Ogród Jordanowski do założenia w nim ogródka społecznego. Nasz projekt został laureatem konkursu.

Podczas pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla mieszkańców Raciborza, a w szczególności sąsiadów z okolicznych kamienic. Pierwszy dzień lata będziemy świętować przy dźwiękach muzyki, występach artystycznych, a także ciekawych warsztatach artystycznych przewidzianych dla najmłodszych i tych trochę starszych. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie wozu strażackiego. Ponadto ogłaszamy konkurs na najlepszy wypiek (szczegóły już niebawem). Wieczorem można się będzie integrować przy ognisku.