Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
kwiecień
26 czwartek

Otwarcie dziedzińca „Klachy na placu”

Punkt Informacji Miejskiej Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza 26 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 na otwarcie nowego sezonu ogródka, stanowiącego zaplecze XIX-wiecznej śródmiejskiej kamienicy.

Wystrój dziedzińca będzie odzwierciedlał miasto ubiegłego wieku. Pojawią się tam elementy charakterystyczne dla Śródmieścia, związane z muzyką, dużą i małą architekturą oraz życiem towarzyskim. Podwórko stanie się miejscem codziennych spotkań, wspominek przy kawie, przestrzenią dla organizacji różnych wydarzeń oraz prezentacji zainteresowań rybniczan.

W programie:

- bluesowo-jazzowy koncert podwórkowy w wykonaniu zespołu Czarny Miś (Janusz „Żywiec” Starczynowski i Wojtek „Srakol” Nędza). Artyści ci to duet podróżujący. Grają piosenkę autorską, opowiadają o swoich doświadczeniach i życiowych perypetiach. Stylistyka nawiązuje do kapeli podwórkowej, przez co świetnie wpisuje się w klimat rewitalizowanej przestrzeni;

- opowieści Michała Palicy, mieszkańca Śródmieścia, bliskiego sąsiada halo! Rybnik, pasjonata historii dzielnicy, autora artykułów i książek o Rybniku. Głównym tematem spotkania będą przedwojenni mieszkańcy Śródmieścia – ich codzienne sprawy, życie towarzyskie. Będziemy „klachać” o popularnych miejscach spotkań w centrum miasta, życiu kulturalnym, sportowych emocjach, skandalach oraz innych berach i bojkach.