Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

„Onko Dialog…”. Ścinamy włosy na rzecz Fundacji Rak'n' Roll

Start 19.05.2018 o godz. 10:00 wstęp wolny

19 maja, o godz. 10.00 w halo! Rybnik przy ul. Jana III Sobieskiego będzie możliwość ścięcia włosów na rzecz Fundacji Rak'n'Roll.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

W związku z prowadzonym w rybnickich szkołach od listopada 2017 programem edukacyjno-terapeutycznym „Onko Dialog - obcinam, rozmawiam, pomagam", wspierającym budowanie świadomości nt. choroby nowotworowej w dniu 19 maja o godz. 10.00 w Halo Rybnik odbędzie się finał akcji. Program został stworzony z inicjatywy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku i przeprowadzony przy wsparciu Natural Dermo Beauty-Rybnik.

Podczas wydarzenia wręczone będą nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu na logo akcji.

Od godz. 11.00 odbędą się konsultacje ze specjalistami m.in. seksuologiem i trychologiem. Będzie także okazja do skorzystania z porad w zakresie doboru fryzury poprzez wirtualnego fryzjera. Wszyscy zainteresowani będą mogli obciąć włosy i przekazać je na rzecz Fundacji Rak'n' Roll w celu przygotowania peruk dla kobiet, które straciły włosy w wyniku choroby onkologicznej.

Włosy w halo! Rybnik obcinać będą uczniowie klasy fryzjerskiej Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku.

Instrukcja ścinania włosów.

Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą. Włosy mogą być farbowane – ważne, aby nie były rozjaśnione lub zniszczone.