Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Ogólnopolskie Obchody Zesłania Ducha Świętego Kościoła Zielonoświątkowego odbędą się w Wodzisławiu Śląskim

Start 20.05.2018 o godz. 10:00 wstęp wolny

Zielone Świątki to inaczej Święto Zesłania Ducha Świętego lub Pięćdziesiątnica. Przypada 50 dni po Wielkanocy. Jest to święto upamiętniające wydarzenia, które miały miejsce niedługo po tym, jak Jezus zmartwychwstał. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdego roku Kościół Zielonoświątkowy organizuje Centralne Obchody Święta Zesłania Ducha Świętego – tym razem będzie gościł w Wodzisławiu Śląskim.

Święto Zesłania Ducha Świętego wypada w niedzielę, 20 maja. Z tej okazji w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pt. „Obecność”. Obecność Boga jest jedynym źródłem dobra. Bez niej, nawet w kościele, psujemy to, co piękne, dobre i wartościowe. Aby żyć, a nie tylko egzystować, potrzebujemy, aby Bóg zamieszkał w człowieku.

Organizatorzy zapraszają każdego do wzięcia udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie organizowanym przez Kościół Zielonoświątkowy w niedzielę 20 maja godzina 10:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury przy ul. Kubsza 17.

Gościem specjalnym będzie zwierzchnik Kościoła Zielonoświątkowego Bp Marek Kamiński, a część muzyczną uświetni koncert znanego chrześcijańskiego zespołu Filadelfia.

Gospodarzem obchodów jest lokalna wspólnota zielonoświątkowa Filadelfia, która od lat działa na rzecz miasta.

Całość obchodów będzie transmitowana on-line do wszystkich parafii Kościoła w całej Polsce.

Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi - dla dzieci przygotowany będzie specjalny program.

Strona obchodów:

http://zeslanieduchaswietego.pl

Wstęp Wolny