środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Obchody roku Leopolda Tyrmanda w Raciborskim Centrum Kultury

Start o godz. 18:00, trwa od 05 do 06 listopada cena biletu: 0/10

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na film "Pan T." oraz wystawę "Leopold Tyrmand - o stylu bycia w kontrze".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 listopada o godzinie 17.00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza do RCK RDK (ul. Chopina 21) na otwarcie wystawy pt. "Leopold Tyrmand – o stylu bycia w kontrze", któremu będzie towarzyszyć dyskusja o pisarzu z autorem ekspozycji Mikołajem Wolskim oraz recital Agnieszki Kawulok (śpiew) i Jarosława Hanika (fortepian) - uwaga! To wydarzenie zostało odwołane!

Dzień wcześniej - 5 listopada o 18.00, zapraszamy do Kina Przemko (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38) na film „Pan T.” w reżyserii Marcina Krzyształowicza z rewelacyjną rolą Pawła Wilczaka.

Bilet na film: 10 zł.

Leopold Tyrmand to wybitny pisarz, dziennikarz i publicysta. Jeden z najbardziej oryginalnych polskich prozaików drugiej połowy XX wieku, który w najtrudniejszych czasach zachował wymagającą odwagi niezależność intelektualną. Był nie tylko zdecydowanym przeciwnikiem komunizmu, ale także arbitrem elegancji, miłośnikiem kobiet, mody, architektury oraz wielkim propagatorem jazzu.

Autorami scenariusza wystawy są: Mikołaj Wolski z Oddziałowego Archiwum IPN w Katowicach oraz Adrian Rams z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Katowicach.

źródło: RCK