Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku

Start 02.04.2017 o godz. 17:00 cena biletu: 15/20

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach zaprasza wszystkie dzieci 2 kwietnia – Teatr Moich Marzeń przedstawi bajkę muzyczną „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teatr Moich Marzeń zaprasza na bajkę muzyczną „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”. Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: „Nie taki diabeł straszny jak go malują i „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa – mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00.

Bilety w cenie 15zł (dzieci) oraz 20zł (dorośli) można nabyć w kasie CKE oraz online na stronie internetowej CKE – http://www.ckecl.pl/kup-bilet/