Wtorek, 18 grudnia 2018

imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

RSS

Noworoczne spotkanie z Anną Seniuk

Start 11.01.2017 o godz. 18:00 wstęp wolny

Znana m.in. z roli Magdy Karwowskiej w serialu „Czterdziestolatek” i „Czterdziestolatek 20 lat później” – Anna Seniuk, spotka się z czytelnikami raciborskiej biblioteki na tradycyjnym Spotkaniu Noworocznym.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie połączone z promocją wydanej w 2016 roku książki „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” odbędzie się w środę 11 stycznia o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Anna Seniuk – popularna aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w 1964 roku rolą Irmy w „Wariatce z Chaillot” w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Stworzyła niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: „Czterdziestolatku” i „Czterdziestolatku 20 lat później” w reżyserii Jerzego Gruzy. Od lat 70. współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród których znalazły się także słuchowiska dla dzieci. Od roku 2003 związana z Teatrem Narodowym w Warszawie.

- Każdego roku, na początku stycznia, organizujemy w bibliotece spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury, koncerty czy przedstawienia. Nowy Rok przywitaliśmy już m.in. w towarzystwie zespołu Carrantuohill,  Andrzeja Poniedzielskiego czy Jacka Pałkiewicza – zaprasza Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP.