Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Muzyczny pojedynek w WCK

Start 08.11.2020 o godz. 16:00 cena biletu: 15 zł

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy koncert z cyklu "Rodzinnych spotkań z muzyką". W niedzielę, 8 listopada o godz.16:00 odbędzie się „Pojedynek na dźwięki” w wykonaniu Filharmonii Śląskiej. To iście muzyczne wydarzenie będzie nie lada gratką dla całych rodzin.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Nowy cykl koncertów umuzykalniających pozwoli cieszyć się muzyką klasyczną w gronie najbliższych i będzie zachętą do odkrywania jej piękna. Publiczność będzie świadkiem pojedynku trąbki i głosu. Kto trafniej strzela dźwiękami? Tego dowiemy się podczas audycji, która z pewnością pozwoli pozytywnie nastroić się na kolejne dni. Program i prowadzenie koncertu dostosowane są dla rodzin z dziećmi w wieku od pięciu do piętnastu lat, jednak na wydarzenie mogą czuć się zaproszeni wszyscy, którzy chcieliby spędzić niedzielne popołudnie z muzyką klasyczną na wesoło.

- Nowy cykl koncertowy "Rodzinnych spotkań z muzyką" jest rozszerzeniem formuły cieszących się dużym zainteresowaniem najmłodszej publiczności "Rodzinnych spotkań z teatrem". Jest też jednym z owoców zawartej w ubiegłym roku oficjalnej współpracy naszej instytucji z Filharmonią Śląską - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Filharmonia Śląska w Katowicach od ponad sześćdziesięciu lat z powodzeniem prowadzi akcję edukacyjną w formie koncertów solistyczno-kameralnych, m.in. w ośrodkach kultury. W ubiegłym roku instytucja podpisała porozumienie o współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury, któremu przyświeca cel wzbogacenia oferty kulturalnej oraz oferty edukacyjnej i kulturalnej Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie i online w kasie i online. WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

/Materiały prasowe/