Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Muzyczne Spotkania Seniorów w WCK

Start 26.10.2020 o godz. 18:00 cena biletu: 7 zł

W świat klasyki zaproszą słuchaczy artyści, którzy na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawią się w ramach wydarzenia „Muzyczne spotkania seniorów”. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 26 października o godzinie 18:00.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Podczas koncertu przed gronem publiczności zaprezentują się Anna Trefon, utalentowana skrzypaczka oraz Artur Hes, który usiądzie za fortepianem. Rozbrzmiewać będą utwory znamienitych kompozytorów. W repertuarze znajdą się m.in. „Sonata wiosenna” Ludwiga van Beethovena oraz „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego.

Anna Trefon należy do grona interesujących i utalentowanych muzyków młodej generacji. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych osobistości. W roku 2008 uzyskała stypendium Idyllwild Arts Academy, dzięki czemu udała się do Kalifornii na kurs muzyki kameralnej i orkiestrowej prowadzony przez cenionych twórców, takich jak: Christoph Wyneken czy Igor Gruppman, którego finałowy koncert odbył się w sali Disney Hall w Los Angeles. Będąc czynnym muzykiem występuje jako solistka i kameralistka wykonując muzykę różnych epok – od baroku poprzez Brahmsa, aż do muzyki współczesnej i rozrywkowej.

Artur Hes jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił również na podyplomowych solistycznych studiach Konzertexamen w Hochschule für Musik Detmold w Niemczech. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował w wielu miastach Polski i zagranicą, m.in.: w Niemczech, Bułgarii, Szkocji, we Francji czy na Słowacji. Występuje jako solista i kameralista, prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku.

- Muzyczne spotkania seniorów w WCK cieszą się dużą popularnością. Nasza współpraca z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku doskonale odpowiada na kulturalne potrzeby tej grupy mieszkańców miasta. Zapraszam do bezpiecznego udziału w organizowanym wydarzeniu - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Koncert organizują: Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Wodzisławskie Centrum Kultury. Bilety w cenie 7 zł są już do nabycia pod adresem: https://biletyna.pl/koncert/Muzyczne-Spotkania-Seniorow/Wodzislaw-Slaski i w kasie WCK.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem, który jest dostępny na stronie internetowej WCK. Kasa będzie otwarta na godzinę przed imprezą, a zamknięta na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia. O godzinie wydarzenia nie będzie możliwości wejścia do obiektu. Wyznaczone zostały również specjalne godziny funkcjonowania kasy dla seniorów, w czwartki od 10:00 do 12:00. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać maksymalnie połowa widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Miejsca są numerowane i obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, dzieci oraz mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Niezbędne jest także podpisanie przez uczestników wydarzenia stosownego oświadczenia, które można pobrać ze strony internetowej oraz przy wejściu do WCK.

/Materiały prasowe/