Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

MUZYCZNA PODRÓŻ OD KLASYKI DO POPU

Start 23.02.2020 o godz. 18:00 cena biletu: 20 zł

Od klasyki do pop-u to porywająca podróż ze sztuką. Wydarzenie obejmuje kilkadziesiąt minut niezwykłych wrażeń, a nade wszystko pięknej muzyki.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MOKSiR w Kuźni Raciborskiej

Kuźnia Raciborska, Klasztorna 9

Sylwetki artystów, który zaśpiewają w Kuźni Raciborskiej:

ANETA SKARŻYŃSKI - śpiewaczka (mezzosopran) po Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu, malarka po Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz pisarka – autorka powieści przygodowych oraz interdyscyplinarnego projektu Opera-Painting-Show. Umiejętności sceniczne są wynikiem niegdysiejszych szlifów, zdobywanych na estradzie, a także na deskach Opery Dolnośląskiej, Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej, Teatru Dramatycznego w Legnicy. Dorobek plastyczny to ponad 1.000 obrazów, 72 wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Trzecim obszarem jej działań jest twórczość literacka. W 2008 r. zdobyła wyróżnienie na konkursie im. Herberta w Londynie. Nakładem Wydawnictwa Psychoskok drukiem ukazało się jej 5 powieści przygodowych.

KRZYSZTOF RYDZELEWSKI – wokalista, uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie zdobył warsztat i doskonalił swój głos. Współpracował z koncertmistrzem, założycielem zespołu Belcanto Panią Olgą Romaszko-Niewiadomską, wybitnym polskim muzykiem i kompozytorem Włodzimierz Nahornym, Eugeniuszem Majchrzakiem. Krzysztof w roku 2017 został uhonorowany przez burmistrza Bielan miasta stołecznego Warszawy oraz kapitułę statuetką Bielańskiego Wolontariusza Roku przyznawaną przez Stowarzyszenie Vis Major, za koncerty dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Od 2019 roku jest także ambasadorem Fundacji Pomóż Innym.

DARIUSZ GAJDA – autor melodii, tekstów, wokalista, członek Związku Artystów Scen Polskich. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu Ars Nova - Jackiem Urbaniakiem. Wystąpił w koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona w oprawie muzycznej Ars Nova. Do tej pory ukazały się płyty: Chwila, Najpiękniejsze kolędy oraz Takie jest życie. Od roku 2019 jest ambasadorem Fundacji Pomóż Innym. Wspólnie z Krzysztofem Rydzelewskim stworzyli zespół pod nazwą KADAR, co zaowocowało wydaniem wspólnej płyty pt. Życie jest miłością.

źródło: MOKSiR w Kuźni Raciborskiej