Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Msza św. Trydencka w Wodzisławiu Śląskim

Start 22.04.2018 o godz. 13:00 wstęp wolny

W niedzielę 22 kwietnia, o godz. 13.00 zostanie odprawiona w Wodzisławiu Śląskim łacińska Msza św. w klasycznym rycie rzymskim, tzw. „Trydencka”. Będzie to już 60 – ta „stara” msza odprawiona w wodzisławskiej świątyni. W tradycyjnym kalendarzu liturgicznym jest to III Niedziela po Wielkanocy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Comiesięczna klasyczna rzymska Msza św. odprawiana jest w Wodzisławiu Śląskim w neogotyckim kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy staromiejskim Rynku. Mszę św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego odprawia ks. Piotr Lisiecki z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku. Na organach gra Michał Duźniak. Zapraszamy wszystkich wiernych na tą wyjątkową celebrację łacińskiej mszy sięgającą korzeniami chrześcijańskiej starożytności. W Wodzisławiu Śląskim klasyczna liturgia łacińska sprawowana jest w każdą czwartą niedziele miesiąca o godzinie 13, natomiast w Rybniku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 14.

Informacje na plakatach w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej “Art Wladislavia”, Rynek 20, Wodzisław Śląski.

Więcej informacji można znaleźć na stronach wodzisławskiego środowiska wiernych tradycji łacińskiej

http://trydencka-wodzislaw.blogspot.com/